تبلیغات
کنسول های بازی - آموزش abgx360 به منظور چک کردن Stealth Patch بازی ها (abgx360 v1.0.6)
 
کنسول های بازی
abgx360 v1.0.6 Official Release


باتوجه به تغییراتی که در طول چند وقت اخیر در ساختار بازی های xbox360صورت گرفته و مشکلاتی که استفاده از بازی های Non-Stealth به همراه دارد لازم بود آموزشی کامل از برنامه abgx360 که در حال حاضر تنها برنامه ی قابل اطمینان برای چک کردن دیسک بازی های X360 است در این وبلاگ قرار بگیرد.


در حال حاضر فقط و فقط میبایست از برنامه ی abgx360 برای چک کردن دیسک بازی ها استفاده کنید، پس لطفا در صورتی که تابه حال این برنامه را دریافت نکرده اید جدیدترین ورژن آن را از لینک زیر دانلود کنید:پس از اجرای برنامه برای چک کردن دیسک با توجه به موقعیت شما دو گزینه در پیشرو رو دارید:

 • در صورتی که دیسک بازی را در اختیار دارید می بایست از بخش Input گزینه ی Burned DVDLaunch را انتخاب کنید تا چک کردن دیسک آغاز شود.( لازم به ذکر است تنظیمات برنامه به طور پیش فرض نیز بر روی این حالت است.)
 • اگر دیسک بازی در اختیار ندارید و میخواهید image ـه بازی ای که بر روی HDD ـه کامپیوتر خود دارید را چک کنید باید از همین بخش گزینه ی Files رو انتخاب کرده و سپس گزینه ی Open Files را انتخاب کتید و بعد از آن imageـه بازی مورد نظر را از روی هارد دستگاه خود انتخاب کنید و Ok را بزنید. مرحله ی شروع چک کردن برنامه نیز همانند حالت قبل است.
نکته: گزینه Disable Writes در کنار Input در صورتی که تیک بخورد از هرگونه اصلاح و تغییر ایمیج بازی توسط برنامه جلوگیری می کند. این گزینه برای این منظور قرار گرفته است تا بتوانید ایراداتstealth ایمیج را مشاهده کنید بدون اینکه تغییری به منظور رفع ایرادات توسط برنامه انجام شود. 


پیش از شروع چک کردن دیسک لازم است سری به بخش Options بزنیم و با امکاناتی که abgx360 در اختیار ما می گذارد آشنا شویم.
 1. Image ـه تمام بازی های x360 دارای یک فایل *.dvd است که حاوی Layerbreak (مرز میان دو لایه) دیسک بازی است، در صورتی که این فایل در کنار image ـه بازی حضور نداشته باشد یا حاوی کد اشتباه باشد با انتخاب این گزینه، برنامه به طور اتوماتیک فایل مذکور را ایجاد کرده و در کنار image قرار میدهد.
 2. با انتخاب این گزینه برنامه فایل SS ـه image را Check میکند (SS ـه Valid شرط اصلی برای اجرای بازی ها بر روی هر firmware ـی میباشد)، بعد از آن نیز برنامه فایل Xex که یک مقدار منحصر به فرد برای رهر بازی است را چک میکند (Xex ـه Valid شرط اصلی برای اجرای بازی بر روی firmware های iXtreme میباشد).
 3. سایت ـه abgx.net دارای یک DatabaseOnline میباشد که SS/Xex های تایید شده در آن قرار میگیرد، با انتخاب این گزینه برنامه image بازی را با databaseOnline چک میکنید تا مطمئن شود با SS/DMI/Xex ـه تایید شده مطابقت دارد یا نه. البته بازی هایی که جدید منتشر میشوند ممکن است به زودی در OnlineDB قرار نگیرند و به همین سبب این مرحله fail شودکه مهم نیست.
 4. این قسمت ایمیج بازی را چک می کند تا ببیند Video دیسک Zero Padded هست یا خیر. استفاده کردن یا نکردن از این چک عملاً چیزی جز وقت تلف کردن نیست چون اطلاعاتPadding اصلاً قابل تشخیص برای مایکروسافت نیست.
 5. استفاده از این گزینه اصلاً لازم نیست. AnyDVD برنامه ای است که باعث شکستن قفل Video Partition فیلم ها به صورت مجازی میشود. استفاده از این برنامه در هنگام ایمیج گرفتن از بازی های x360 موجب خراب کردنVideo Game Data و Partition دیسک شده و باعث شناسایی شدن دیسک میشود. (ممکن است حتی Game data را نیز خراب کند و بازی اصلاً اجرا نشود.) چون در ایران کسی خودش ایمیج نمی گیرد از بازی ها این گزینه تقریباً هیچ کاربردی ندارد.
 6. با انتخاب این گزینه Database ـه داخلی برنامه دائما با Online DB چک میشود تا جدیدترین فایل ها را بگیرد.
 7. با انتخاب این گزینه کلیه مراحل آنلاین و چک کردن دیسک با Online DB خاموش میشود و البته انتخاب این گزینه به هیچ وجه توصیه نمیشود.
 8. با انتخاب این گزینه CRC های بازی چک میشود تا سالم بودن Data ی بازی تایید شود.
 9. ورژن ـه 1.0.1 برنامه ی abgx360 قابلیت نمایش لیست اچیومنت های بازی را دارد، با انتخاب این گزینه میتوانید این قابلیت را فعال و با انتخاب گزینه ی Show Secret Ones قابلیت نمایش اچیومنت های Secret (در صورت وجود) را نیز فعال میکنید. چنانچه Output برنامه را روی HTML File قرار دهید می توانید، تصاویر اچیومنت ها را هم دریافت کنید.
 10. برنامه ی abgx360 دارای سه درجه ی امنیتی متفاوت برای چک کردن دیسک هاست؛ Low، Medium و High . این بخش به طور پیش فرض بر روی گزینه ی Medium است ولی اگر اطلاعات بیشتری از image بازی میخواهید میتوانید این گزینه را به High تغییر دهید. البته اطلاعاتی که در حالت High نمایش داده میشود کمی پیچیده میشود و در صورتی که متوجه نشوید این اطلاعات چیست فایده ای ندارد.این گزینه فقط باعث تغییر اطلاعات نمایش داده شده می شود و تاثیری در چک شدن دیسک ندارد.
پس از انتخاب دیسک یا image گزینه ی Lanuch را انتخاب کنید تا مرحله ی چک کردن دیسک آغاز شود. پس از پایان چک کردن دیسک با صفحه ای همانند عکس زیر روبرو خواهید شد.
1. این بخش اطلاعاتی در مورد نام بازی، Region، شرکت تولید کننده، ناشر و اچیومنت های بازی در اختیار میگذارد که البته ربطی به سالم بودن/نبودن بازی ندارد.

2. موارد 2 ، 3 ، 4 نشان دهنده دهنده ی سالم بودن سه سکتور امنیتی دیسک (SS-DMI-PFI) هستند که در صورتی که سالم باشند با رنگ سبز و عبارت SS/DMI Looks Valid و PFI Matches Known Data مشخص میشوند. 
نکته: بازی های جدید دارای PFI ـه 3rd wave هستند و برای اجرای آن ها نیاز به iXtreme v1.51 یا بالاتر دارید .

5. هرکدام از بازی های X360 دارای یک Video Partition هستند، در صورتی که بازی شما جز بازی های قدیمی باشد دارایVideo Partition ـه 1st wave یا 2nd wave خواهد بود و در صورتی که بازی شما جز بازی های جدید باشد دارایVideo Partition ـه 3rd wave خواهد بود. لازم به ذکر است 3rd wave ها فقط توسط abgx360 v1.0.1 شناسایی میشوند و ورژن های قدیمی از این فرمت پشتیبانی نمیکنند. در صورتی که آیتم مذکور سالم باشد با رنگ سبز و عبارتVideo Partition Matches Known Data مشخص میشود.
نکته: اگر بازی 3rd Wave باشد با تصویری همانند عکس زیر روبرو خواهید شد که برنامه به شما اعلام میکند برای اجرای این بازی میبایست firmware 1.51 یا بالاتر بر روی دستگاه خود نصب کرده باشید.
بازی های 3rd wave دارای PFI و Video Partition ـه 3rd wave میباشند. این بازی ها همگی دارای آپدیت NXE می باشند و دستگاه شما را به صورت اتوماتیک آپدیت می کنند.

6. در صورتی که با این جمله یعنی Stealth Check Passed! روبرو شدید یعنی دیسک بازی سالم هست. (این جمله با رنگ سبز نوشته میشود) به طور کلی عبارتهای سبز رنگ در این برنامه حاکی از آیتم های صحیح و درست میباشد.

مرحله ی چک کردن دیسک با Online Database
در این بخش سکتورهای امنیتی بازی با Online Database چک میشود و در صورتی که این سکتورها سالم باشند با رنگ سبز و عبارت Verification Was Successful! مشخص میشود.
حالت هایی که در این بخش اتفاق می افتد و میبایست جتما به آن توجه کنید:

 1. در صورتی که با عبارت زرد رنگ Verification Failed یا error404 مواجه شدید یعنی بازی در Database نیست و نوشته به رنگ زرد نمایش داده میشود. اما شما میتوانید بازی را داخل کنسول بذارید و مشکلی نیست.این ارور ربطی بهstealth بودن یا نبودن بازی ندارد و فقط اعلام می کند که CRCDB موجود نیست تا چک شود.
 2. در صورتی که بازی Stealth Check Passed شود و در این مرحله DMI ـه بازیUnverified شود معمولاً مشکلی نیست و میتوانید بازی کنید، چون DMI مربوط به اطلاعات شرکت تولید کننده دیسک هست که ممکن است در دیسک ها مختلف متفاوت باشد.
 3. در صورتی که دیسک Stealth Check Passed شود ولی در این مرحلهSS و Xex ـه بازی Unverified شوند دیسک قابل اطمینان نیست و نباید از آن استفاده کنید.
تصویری که در بالا دیدید مربوط به چک کردن یک دیسک سالم توسط برنامه ی abgx360 بود، اگر شما نیز دیسکتان را چک کردید و با مواردی مشابه عکس فوق روبرو شدید یعنی دیسک شما کاملاً سالم است و میتوانید آن را داخل دستگاه خود قرار دهید.

نکته: قسمت Checking Game CRC که زمانبر هست انجامش، الزامی نیست و می تونید بدون توجه به این قسمت و با زدن دکمه Q از این مرحله عبور کنید.

اضافه کردن Stealth Patch به ایمیج بازی در صورت نداشتن یا ایراد داشتن
در صورتی که هرکدام از بخش های SS-DMI-PFI-Video Partition در مرحله چک مشکل داشته باشند با رنگ قرمز رنگ مشخص می شوند و در نهایت بازی Stealth Check Failed! خواهد شد و با تصویری همانند عکس زیر روبرو میشوید:
در این صورت بازی Stealth نیست و باید قبل از استفاده حتماً به وسیله برنامه ایمیج بازی را stealth و اصلاح کنید که ادامه توضیح داده خواهد شد.

چنانچه بازی ای Bad Kreon Rip باشد، در هنگام چک کردن فایل SS با پیام زرد رنگ زیر مواجه می شوید، یعنی بازیBad kreon است و نباید با firmware های iXtreme 1.4 یا قدیمی تر این بازی را اجرا کنید چون باعث شناسایی شدن میشود.

در صورتی که بازی Stealth نبود شما میبایست از بازی image گرفته و سپس توسط abgx360 آن را اصلاح کنید.
بعد از اینکه توسط XBC از بازی image گرفتید مجددا برنامه ی abgx360 را اجرا کرده و بخش AutoFix را انتخاب کنید.

در این بخش AutoFix Threshold را بر روی Level 2 قرار داده و در صورتی که بازی Bad Kreon است و شما iXtreme1.4 به بالا ندارید گزینه ی Adjust Angle 359 for iXtreme < v1.4 را انتخاب کنید ، سپس از بخش Misc نیز SplitVid را بر روی حالتAdd it if it doesn’t exist or isn’t validقرار دهید و مجددا به بخش Autofix برگشته و پس از انتخاب image ـه بازی از روی هارد گزینه ی Launch را بزنید و منتظر شوید بازی یکبار دیگر چک شود. اینبار در مرحله ی چک کردن اگر بخشی مشکل داشته باشد برنامه به طور خودکار آن بخش را درست میکند.
نکته: در اصلاح ایمیج بازی ها استفاده از Level 2 توصیه می شود ولی چنانچه خودتان دقیقاً میدانید میخواهید چه کاری انجام دهید، با توجه به توضیح واضح هر یک از Level های Autofix در جلوی آن می توانید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

نکته: برنامه ی abgx360 دارای حالت Manual Patch نیز برای بازی هایی که Stealth نیستند، هست و در این بخش شما به صورت دستی با وارد کردن فایل های مورد نظر بخش هایی که مشکل دارند را درست میکنید. فایل های Stealth Patch بازی ها را میتوانید از سایت www.360Patches.com دریافت کنید. البته توصیه میشود از بخش AutoFix برای این کار استفاده کنید.
نوع مطلب :
برچسب ها :


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Amir ESI
نویسندگان

نظرسنجی

شما طرفدار کدام تیم هستید؟


جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :